Zabezpieczenie lakieru | Powłoka ceramiczna Modesta

modesta logo

Powłoki ochronne producenta Modesta są najlepszym wyborem, ponieważ:

  • Szklana ochrona lakieru powłokami Modesta to najtrwalsza konserwacja dla nowoczesnych lakierów wodorozcieńczalnych.
  • Twarda warstwa powstająca na powierzchni lakieru tworzy nieprzenikalną barierę, chroniąc lakier przed oksydacją, ostrą chemią i szeregiem innych czynników.
  • Właściwości „Non Stick” nie pozwalają na przywieranie brudu jak do gołego lakieru, co wpływa na jakość domywania podczas mycia ręcznego, dodatkowo hydrofobowość powłok zmniejsza częstotliwość mycia pojazdu.
     
  • Modesta to producent szerokiej palety produktów służących do konserwacji nowoczesnych lakierów samochodowych.
  • Produkty Modesta wytwarzane są w oparciu o najnowocześniejszą nanotechnologię korzystającą z wieloletniego doświadczenia japońskich chemików i technologów.
  • Produkty firmy Modesta przewyższają wyroby konkurencyjne wysoką klarownością, grubością, twardością i trwałością warstwy ochronnej zapewniającej skuteczną ochronę lakierów przed utlenianiem, agresywnymi substancjami oraz mechanicznymi uszkodzeniami.
  • Dodatkowym atutem produktów Modesta jest niespotykany połysk zwany Candy Gloss.

Modesta jest liderem powłok ochronnych w świecie autodetailingu i nie każde studio może posiadać je w swojej ofercie, ponieważ polityka producenta przyjmuje tylko te, które mają odpowiedni staż i doświadczenie w obróbce. Kolejną wytyczną, na którą zwraca on szczególną uwagę, jest odpowiednia ochrona oraz zabezpieczenie lakieru.

Zabezpieczenie lakieru, czyli sposoby na jego ochronę

Ochrona lakieru jest równoznaczna przede wszystkim z zachowaniem pewnych walorów estetycznych. Lakier nie tylko ma błyszczeć, ale również wyglądać jak nowy, kiedy auto będzie jechało ulicami Gdańska, Gdyni lub Sopotu, ale też każdego innego miasta. Przez zabezpieczenie lakieru powinno się rozumieć przede wszystkim jego ochronę przed czynnikami, które negatywnie wpływają na jego strukturę, np. zarysowania, które często pojawiają się w czasie nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych auta. Samochód łatwo i skutecznie jest zabezpieczyć przez użycie np. powłok ochronnych, które jednocześnie nadają lakierowi głębię koloru i sprawiają, że wierzchnia część auta intensywnie błyszczy.


 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat Modesta, po prostu zadzwoń: 794035308, a jeśli jesteś z okolic Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot), koniecznie umów się na indywidualne konsultacje.

 

 

 

Rodzaje powłok ochronnych:

 

powłoka modesta pure glass

Modesta BC-03 - od 3800zł
Pure Glass Coating

Modesta BC-03 skutecznie chroni lakiery samochodowe dzięki nieorganicznej warstwie odpornej na proces utleniania.

Powłoka BC-03 wytwarza na powierzchni lakieru twardą fizyczną barierę, która zapobiega przed reakcją lakieru z powietrzem oraz działa jako ochrona przed zarysowaniami.

Modesta BC-03 nie pęka, nie łuszczy się, nie rozwarstwia oraz jest odporna na tworzenie się na niej pęcherzy i odbarwień w temperaturach aż do 800°C.

Modesta BC-03 jest najtwardszą z naszych powłok, dzięki czemu jest najlepszą długotrwałą ochroną przed zarysowaniami oraz zużywaniem się lakieru.  Nadaje przy tym specjalny efekt hydrofilowego zrzutu wody, który zapobiega przed powstawaniem śladów po wodzie oraz odkładaniu się minerałów na powierzchni. Nałożona na lakier powłoka odbija światło o specyficznych długościach fal, dzięki czemu powstaje natychmiastowy blask i połysk.

Modesta BC-03 wymaga rozsądnej, regularnej konserwacji w celu zapewnienia długotrwałej ochrony. Powłoka ta przewidziana jest dla samochodów codziennego użytku, używanych w ciężkich warunkach zewnętrznych.

 

powłoka modesta nano titanum glass

Modesta BC-04 - od 3900zł
Nano – Titanium Glass Coating

Nowoczesna formuła powłoki BC-04 łączy w sobie najlepsze zalety oryginalnej powłoki szklanej i najwyższej jakości nanocząsteczek tytanu. To połączenie tworzy głębszy blask na lakierze auta, powoduje głęboki połysk oraz spektakularne odbicia w lakierze.

Modesta BC-04 wytwarza ekstremalnie twardą fizyczną barierę na powierzchni, która chroni lakier przed zarysowaniami oraz czynnikami środowiskowymi.

Modesta BC-04 w pełni zachowuje swoje właściwości ochronne do temperaturze do 900°C oraz posiada hydrofilowe właściwości odpychania wody chroniąc przed osadami z wody.

Modesta BC-04 wymaga rozsądnej, regularnej konserwacji w celu zapewnienia długotrwałej ochrony. Powłoka ta przewidziana jest dla samochodów codziennego użytku o ciemnych kolorach.

 

 

powłoka modesta advanced water repellant glass

Modesta BC-05 - od 5800zł
advanced water repellant glass coating

Modesta BC-05 jest wyjątkową szklaną powłoką zbudowaną na trójwymiarowej ramie molekularnej. Tworzy twardą, wysoce odporną i przeźroczystą powłokę na lakierach samochodowych.

BC-05 pomaga przy zabezpieczeniu lakieru przed różnymi rodzajami uszkodzeń związanymi z codzienną pielęgnacją i użytkowaniem pojazdu tj. zarysowania, oksydacja, spadź, ślady po wodzie, sole drogowe, kwasy a nawet trwałe tusze i lakiery. Dodatkowo silne właściwości hydrofobowe wspomagają efekt samooczyszczania się powłoki.

BC-05 wytwarza głęboki połysk i wyjątkowy blask zwanym „Cukierkowym” połyskiem, który wywołuje wyjątkowe refleksy oraz sprawia wrażenie nasycenia barwy.

Powłoka zmniejsza opór powietrza w porównaniu do normalnego lakieru przy prędkościach powyżej 60km/h (współczynnik oporu: 0.02).

Modesta BC-05 wymaga stałej i dokładnej pielęgnacji w celu zapewnienia długotrwałej ochrony. Powłoka ta przewidziana jest w szczególności dla właścicieli pojazdów ekskluzywnych.

 

 

powłoka modesta heat resistant glass

Modesta BC-06 - Cena ustalana indywidualnie
Heat resistant glass coating for Body and Wheels

Modesta BC-06 zawiera krzemionkę – perhydropolisilazan, która wytwarza na powierzchni lakieru cienką, szklaną powłokę, która chroni lakier nadwozia oraz obręczy kół przed kurzem zawartym w kroplach wody – penetrującym pory miękkiego lakieru lub innych lakierowanych powierzchni czyniąc je ciężkie do oczyszczenia.

Reakcja chemiczna, jaka zachodzi podczas styczności produktu z powierzchnią lakieru, tworzy bardzo twardą szklaną powłokę, dzięki której zmniejszy się konieczność częstego mycia.

Modesta BC-06 jest odporna na temperatury rzędu 1300°C i jest to wystarczająca do ochrony obręczy kół przed ciężkim i gorącym płynem hamulcowym.

Modesta BC-06 nie wymaga regularnej konserwacji i zapewnienia długotrwałą ochronę. Powłoka ta przewidziana jest dla samochodów sportowych o wysokich osiągach.

 

 

 

powłoka modesta neosilica matrix glass

BC-08 Neosilica matrix Glass Coating - od 2500zł

Modesta BC-08 jest podstawową powłoka do stosowania na samochodach codziennego użytku. Śladowe ilości cyrkonu powodują natychmiastowy blask i połysk na lakierze, podczas gdy jej trójwymiarowa struktura nadaje świetne właściwości hydrofobowych i samooczyszczające.

Grubość powłoki działa jako nieprzenikalna bariera chroniąca wykończenie lakieru przed zarysowaniami, matowieniem oraz przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych.

Modesta BC-08 wymaga regularnej konserwacji i zapewnia ochronę do 3 lat. Nie wymaga profesjonalnej opieki, jednakże ta może wpłynąć na wydłużenie jej działania

 

 

 

powłoka modesta hi phps glass

Modesta BC-09 - 1200zł
Hi PHPS Glass Coating

Modesta BC-09 ma właściwości identyczne jak BC-06. Powłoki te różnią się od siebie grubością warstw, sposobem aplikacji oraz pielęgnacji.

Jest stosowana na lakierach nadwozi pojazdów jako jedna z podstawowych powłok do ochrony lakieru. Świetnie nadaje się do ochrony lakieru obręczy kół lub zacisków hamulcowych.

Modesta BC-09 wymaga regularnej konserwacji i zapewnienia długotrwałą ochronę. Powłoka ta ma różne zastosowania i stąd należy skonsultować jej aplikację bezpośrednio z instalatorem.

 

 

 

 

powłoka moodesta leather protection system

LPS
Leather Protection System - 1200zł

Modesta LPS to rewolucja w ochronie lakierów wykończeniowych skórzanych tapicerek samochodowych.

Modesta LPS jest dwuskładnikowym system, który pomaga chronić powierzchnie skórzane. Bazowa warstwa chroni tapicerkę przed plamami i płynami, zaś wierzchnia warstwa jest unikalnym i jedynym produktem tego rodzaju, który pomaga zapobiegać nadmiernemu ścieraniu się bocznych poduszek na skórzanych fotelach podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu dzięki zmniejszeniu napięcia powierzchniowego.